starosłowiański masaż brzucha

Ogułowa

Umów wizytę

Arkońska 51/03, 71-455 Szczecin

+48 695 622 281

WARTO NAS WYBRAĆ

Starosłowiański masaż brzucha

Starosłowiański masaż brzucha to terapia wisceralna narządów wewnętrznych. Stosowana jest na narządach jamy brzusznej w celu wyeliminowania ich dysfunkcji. Technika masażu brzucha wyrosła z tradycji medycyny narodów słowiańskich. Została rozpropagowana i ujednolicona przez rosyjskiego lekarza medycyny ludowej Aleksandra Ogułowa, który traktował masaż narządów wewnętrznych jako „jeden ze sposobów na rozwiązanie problemów zdrowotnych dla chorego, a dla zdrowego – utrzymanie zdrowia i zapobieganie chorobom”.
Terapia starosłowiańskiego masażu brzucha zakłada, że u podstaw wielu chorób, które występują u człowieka stoją zastoje żylne i limfatyczne w narządach wewnętrznych i ich okolicach oraz przemieszczenia narządów w wyniku urazu czy wysiłku fizycznego. Biorąc pod uwagę fizjologie, każdy zastój w organizmie ludzkim prowadzi do zaburzenia procesów metabolicznych, a co za tym idzie do powstania przewlekłych stanów zapalnych. Zastosowanie terapii brzucha doprowadza do normalizacji funkcji fizjologicznych oraz przyspiesza regeneracje.
Należy zwrócić uwagę na to że uzyskanie prawidłowego krążenia w jamie brzusznej wiąże się również z odruchowym zwieszeniem przepływu krwi w obrębie klatki piersiowej, głowy, kończyn górnych i dolnych oraz kręgosłupa.
Praktyczne zastosowanie tej formy leczenia pozwoliło ustalić kolejność powstawania zastojów żylno- limfatycznych oraz napięć i dysfunkcji narządowo-mięśniowych w jamie brzusznej. Dzięki temu określono reguły postępowania/kolejności narządów poddawanych terapii starosłowiańskiego masażu brzucha.
Nie sposób w terapii trzewnej nie wspomnieć o strefach Heada, które są dopełnieniem starosłowiańskiej terapii brzucha i doskonale system diagnostyki zaburzeń narządów wewnętrznych.
Dobrze znanymi przykładami potwierdzającymi istnienie stref heada są odczucia ludzi, u których stwierdzone są choroby serca, a jednocześnie uskarżają się na ból w lewym ramieniu.
Również procesy patologiczne w powłokach ciała i układzie mięśniowo-kostnym , mogą mieć odruchowy wpływ na narządy wewnętrzne. Na przykład jeśli u pacjenta występuje skolioza odcinka lędźwiowego kręgosłupa, której zazwyczaj towarzyszy jednostronne zwiększone napięcie mięśni, może się to przyczyniać do przemieszenia narządów wewnętrznych w tym obszarze, za zaburza nie tylko funkcjonowanie danego narządu , ale również tych współdziałających.
Z drugiej strony jeśli dochodzi do zaburzenia pracy narządów wewnętrznych, może to doprowadzić do przyjmowania innej, zmienionej pozycji ciała i zaburzać całą postawę.
Zaobserwowano że przewlekłe choroby nerek powodują podniesienie barku z tej samej strony, a przewlekle choroby płuc doprowadzają do hiperkifotyzacji klatki piersiowej (zwiększonej kifozy odcinka piersiowego kręgosłupa).
Wpływ starosłowiańskiego masażu brzucha na organizm:
Wskazania:
Przeciwwskazania:

SKUTECZNIE USUWAMY BÓL

KRĘGOSŁUPA, STAWÓW, GŁOWY W CHOROBACH NEUROLOGICZNYCH, NERWOBÓLI, W KONTUZJACH I URAZACH SPORTOWYCH ORAZ INNYCH

NASZE ZOBOWIĄZANIA

PROFESJONALIZM

Nasze zespoły składają się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy oddają do Państwa dyspozycji swoje umiejętności, aby zaoferować dostosowane, skoordynowane i wysokiej jakości wsparcie.

JAKOŚĆ

Nasze podejście do jakości gwarantuje Ci spersonalizowane wsparcie, profesjonalizm oddanego zespołu oraz regularne monitorowanie Twojego zadowolenia z jakości usług.

PASJA

W centrum naszych praktyk zawodowych stawiamy na szacunek, słuchanie i życzliwość, które utrzymujemy z każdym z naszych pacjentów.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę