Umów wizytę

Arkońska 51/3, 71-455 Szczecin

+48 695 622 281

WARTO NAS WYBRAĆ

Kinesiotaping

Kinesiotaping to metoda oparta na użyciu plastrów Kinesio. Kinesiotaping oddziałuje na mięśnie, powięź, stawy, układ limfatyczny i nerwowy. Plaster kinesio tape ma za zadanie wspomagać czynność osłabionych mięśni, odtwarzać prawidłowe ruchy kończyny oraz poprawiać sposób obciążenia stawu.
Kinesiotaping lub inaczej taping to element terapii i powinien być stosowany samodzielnie, a zawsze w połączeniu z terapią ruchem, terapią manualną, plastry kinesio umożliwiają prawidłową prioproceptywną stymulacje ruchu, niemożliwą do doświadczenia wcześniej. Kinesiotaping w przypadku niestabilności w stawie koryguje niefizjologiczne ułożenie partnerów stawowych, wspomagając tym samym funkcję więzadeł, wiec plastry kinesio zawsze łączy się z ćwiczeniami izometrycznymi, koncentrycznymi lub ekscentrycznymi mającymi na celu zwiększenie siły osłabionych mięśni. Taping aplikowany poprawnie stanowi bardzo pomocne narzędzie w rehabilitacji pacjentów, plastry kinesio pomagają w utrwaleniu lub powiększeniu uzyskanego efektu terapeutycznego.
Funkcje plastrów kinesio tape:
Plastry kinesio tape różnią się od siebie tylko jakością kleju, tanie plastry łatwo dostępne dla klientów w różnych śmieciówkach sklepowych są stosunkowo tanie co w większości przypadków kończy się uczuleniem na klej, wystąpieniem wysypki i pęcherzyków z osoczem. Jeśli pacjent zdecyuje się na zakupienie rolki kinesio tape do domu na własny użytek, chętnie doradzimy jaką firmę wybrać.
Kolory plastrów kinesio tape nie mają znaczenia. Plastry kinesio tape są wodoodporne, aplikację zakłada się na oczyszczoną, zdezynfekowaną i osuszoną powierzchnię skóry, aby przedłużyć trwałość aplikacji plastrów.

SKUTECZNIE USUWAMY BÓL

KRĘGOSŁUPA, STAWÓW, GŁOWY W CHOROBACH NEUROLOGICZNYCH, NERWOBÓLI, W KONTUZJACH I URAZACH SPORTOWYCH ORAZ INNYCH

NASZE ZOBOWIĄZANIA

PROFESJONALIZM

Nasze zespoły składają się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy oddają do Państwa dyspozycji swoje umiejętności, aby zaoferować dostosowane, skoordynowane i wysokiej jakości wsparcie.

JAKOŚĆ

Nasze podejście do jakości gwarantuje Ci spersonalizowane wsparcie, profesjonalizm oddanego zespołu oraz regularne monitorowanie Twojego zadowolenia z jakości usług.

PASJA

W centrum naszych praktyk zawodowych stawiamy na szacunek, słuchanie i życzliwość, które utrzymujemy z każdym z naszych pacjentów.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę