Umów wizytę

Arkońska 51/3, 71-455 Szczecin

+48 695 622 281

WARTO NAS WYBRAĆ

Miodowanie

Miód ma cudowne naturalne właściwości prozdrowotne, ale oprócz tego miód ma jeszcze doskonałe właściwości fizyczne, które można wykorzystać w terapii manualnej, czyli lepkość. Dzięki lepkości miodu szybko możemy pozbyć się obrzęków limfatycznych poprzez proces osmozy. Miód dzięki fizycznym właściwością lepkości bardzo szybko rozszerza naczynia krwionośnie i działania bardzo mocno przekrwienie na tkanki miękkie, dzięki temu zabieg miodowania działa bardzo mocno rozgrzewająco i rozluźniająco.
Miodowanie to zabieg stosowany w celu oczyszczenia tkanek ze zbędnych produktów przemiany materii, co znacznie przyspiesza proces regeneracji. Lepkie właściwości miodu powodują miejscowe ocieplenie oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych. W wyniku osmozy, usuwane są z organizmu nagromadzone metabolity. Metodyka zabiegu miodem jest prosta i polega na położeniu niewielkiej ilości miodu w miejsce terapii. Następnie wykonuje się ruchy wklepywania i odciągania miodu od ciała. Powoduje to miejscowe przekrwienie oraz usunięcię przez błonę półprzepuszczalną jaką jest skóra niepotrzebnych metabolitów. Po takiej terapii miodowania pacjenci bardzo często odczuwają lekkość w stawie i rozluźnienie w obrębie miodowanej części ciała.
Miód posiada właściwości detoksykacyjne (odtruwające) organizm. W zabiegu miodem usuwanie toksyn odbywa się przez skórę, często widać na skórze pacjenta jak miód pod koniec zabiegu zmienia kolor na szary, a czasami nawet na czarny – są to usunięte ze skóry i naczyń krwionośnych toksyny przemiany materii. Ingerencja w organizm przy pomocy miodu uruchamia i pobudza działanie układu odpornościowego, a organizm dostaje się pod swojego rodzaju presję, która przeprowadza go do zdrowienia i poprawy funkcjonowania.
Wskazania do wykonania zabiegu miodowania:
Przeciwwskazania do zastosowania miodu :

SKUTECZNIE USUWAMY BÓL

KRĘGOSŁUPA, STAWÓW, GŁOWY W CHOROBACH NEUROLOGICZNYCH, NERWOBÓLI, W KONTUZJACH I URAZACH SPORTOWYCH ORAZ INNYCH

NASZE ZOBOWIĄZANIA

PROFESJONALIZM

Nasze zespoły składają się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy oddają do Państwa dyspozycji swoje umiejętności, aby zaoferować dostosowane, skoordynowane i wysokiej jakości wsparcie.

JAKOŚĆ

Nasze podejście do jakości gwarantuje Ci spersonalizowane wsparcie, profesjonalizm oddanego zespołu oraz regularne monitorowanie Twojego zadowolenia z jakości usług.

PASJA

W centrum naszych praktyk zawodowych stawiamy na szacunek, słuchanie i życzliwość, które utrzymujemy z każdym z naszych pacjentów.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę