Umów wizytę

Arkońska 51/3, 71-455 Szczecin

+48 695 622 281

WARTO NAS WYBRAĆ

Masaż terapeutyczny

Masaż terapeutyczny zalecany jest pacjentom z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa lub kończyn. Masaż ten jest zaliczany do zabiegów medycznych, leczniczych obejmujących cały kręgosłup, czyli: mięśnie odcinka szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, mięśnie karku oraz miednicy. Za masaż leczniczy, należący do metod fizjoterapii, uznaje się te działania, które celowo stosuje się w celu leczenia chorób, zmniejszania nasilenia objawów chorobowych lub zapobiegania chorobom. Dzięki masażowi terapeutycznemu dochodzi do zmniejszenia napięcia w obrębie mięśni, powięzi. Jednocześnie zwiększa się również wytrzymałość i elastyczność ścięgien oraz więzadłem. Ruchomość w poszczególnych stawach również ulega poprawie. Ten typ masażu gwarantuje poprawę funkcjonowania w życiu codziennym. Dodatkowo podczas zabiegu można dobrać preparaty, oliwkę, która wzmocni efekt terapeutyczny ponieważ posiadają one środki o działaniu rozluźniającym i przeciwbólowym.
Odpowiednio dobrane techniki masażu terapeutycznego zniosą napięcie mięśni i w pełni pozwolą cieszyć się życiem bez bólu. Bardzo dobre efekty można osiągnąć korzystając z serii zabiegów od 5 do 10. Odstęp od kolejnych zabiegów powinien wynosić 1-2 dni, zapewni to odpowiednią regenerację tkanek po intensywnym masażu. W wyniku masażu powstaje tzw. odczyn, który jest reakcją organizmu na masaż. Rodzaj i stopień odczynu zależą od stanu czynnościowego tkanek. Tkanki zdrowe reagują w przewidywalny sposób.
Pierwszy zabieg masażu zawsze poprzedzony jest wywiadem oraz diagnostyką w celu poznaniu przyczyny problemu oraz wykrycia ewentualnych przeciwskazań. Fizjoterapeuta dokładnie zbada pacjenta, a następnie dobierze odpowiednie techniki masażu terapeutycznego dzięki którym nawet bardzo mocno spięte mięśnie ulegną rozluźnieniu.
Masaż terapeutyczny wykonywany jest na brzuchu, na specjalnym łóżku z otworem na twarz. Pierwszy masaż potrafi być bolesny, ponieważ mięśnie będą mocno spięte oraz organizm po raz pierwszy będzie odbierał takiego rodzaju bodźce. Kolejne zabiegi mogą się od siebie różnić, ze względy na stan mięśni oraz kolejno dodane techniki. Każda z technik podczas masażu jest dobierana indywidualnie w celu uzyskania maksymalnie najlepszego efektu terapeutycznego.
Zalecenia do masażu terapeutycznego:
Istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia masażu terapeutycznego. Są wśród nich:

SKUTECZNIE USUWAMY BÓL

KRĘGOSŁUPA, STAWÓW, GŁOWY W CHOROBACH NEUROLOGICZNYCH, NERWOBÓLI, W KONTUZJACH I URAZACH SPORTOWYCH ORAZ INNYCH

NASZE ZOBOWIĄZANIA

PROFESJONALIZM

Nasze zespoły składają się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy oddają do Państwa dyspozycji swoje umiejętności, aby zaoferować dostosowane, skoordynowane i wysokiej jakości wsparcie.

JAKOŚĆ

Nasze podejście do jakości gwarantuje Ci spersonalizowane wsparcie, profesjonalizm oddanego zespołu oraz regularne monitorowanie Twojego zadowolenia z jakości usług.

PASJA

W centrum naszych praktyk zawodowych stawiamy na szacunek, słuchanie i życzliwość, które utrzymujemy z każdym z naszych pacjentów.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę