Umów wizytę

Arkońska 51/3, 71-455 Szczecin

+48 695 622 281

WARTO NAS WYBRAĆ

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa to osiągnięcie nowoczesnej medycyny służące do usprawnienia oraz przyspiesznia procesu rehabilitacji. Posiada również inne dodatkowe zastosowania o których dowiecie się wkrótce. Fala uderzeniowa działa na zasadzie wysokoenergetycznych fal mechanicznych przenoszonych bezpośrednio na problematyczne miejsce w naszym organizmie. Podczas zabiegu w organizmie dochodzi do szeregu reakcji: przyspieszenie metabolizmu komórkowego, poprawy krążenia, stymulacji kolagenu, usunięcia produktów przemiany materii oraz rozpuszczenia zwapnień. Terapia przy użyciu fali uderzeniowej to nieinwazyjne rozwiązanie z walce z bólem zarówno ostrym jak i przewlekłym.
Falę uderzeniową stosuje się ją w schorzeniach mięśni, ścięgien, więzadeł takich jak: łokieć tenisisty i golfisty, kolano skoczka, zapalenia ścięgien i przyczepów mięśniowych. Dodatkowo za pomocą fali możemy leczyć takie schorzenia jak: bóle kręgosłupa, bioder oraz innych stawów, zwapnienia, ostroga piętowa, zapalenia kaletek stawowych. Fala uderzeniowa bardzo dobrze sprawdza się w przypadku wzmożonego napięcia mięśniowego oraz powięziowo-mięśniowych punktów spustowych. Kolejnym zaskakującym efektem jaki można osiągnąć przy użyciu fali uderzeniowej to walka z cellulitem! Tak, badania naukowe pokazują, że dzięki falom akustycznym wyzwalany jest naturalny proces wydalania komórek tłuszczowych przez system limfatyczny, pobudzana jest produkcja kolagenu oraz poprawia się napięcie tkanki łącznej. Przy jednoczesnym utrzymaniu zdrowej diety oraz aktywności fizycznej, można uzyskać trwały efekt leczenia.
Najczęstszą chorobą, w jakiej stosujemy falę uderzeniową jest ostroga piętowa oraz łokieć tenisisty. Coraz więcej pacjentów trafia do naszego gabinetu z bólem pięty. Nie zawsze są to sportowcy. Również są to ludzie, których stopy w ciągu dnia nie pokonują zbyt wielu kilometrów. Najczęściej wykonują one pracę stojącą. Powodem bólu w okolicy pięty jest tak zwana ostroga piętowa. Dyskomfort ten pojawia się pod lub z boku pięty i najbardziej dokuczliwy jest z samego rana. Pod nazwą ostrogi piętrowej kryje zwapnienie występujące właśnie na kości piętowej. Na zdjęciu Rtg przypomina ono kilkumilimetrowy haczyk. Najbardziej skutecznym zabiegiem w walce z bólem pięty jest fala uderzeniowa. Terapia falą powoduje zmniejszenie stanu zapalnego oraz napięcia mięśniowego. Dużym atutem fali uderzeniowej jest szybki efekt przeciwbólowy, który można zauważyć już po kilku zabiegach i który może utrzymać się przez długi czas.
Pojedyncza sesja terapeutyczna trwa od 3 do 10 minut, poprawa sprawności odczuwalna jest już po 3-4 zabiegach w tygodniowych odstępach.
Schorzenia leczone falą uderzeniową to:
Główne przeciwwskazania fali uderzeniowej to:

SKUTECZNIE USUWAMY BÓL

KRĘGOSŁUPA, STAWÓW, GŁOWY W CHOROBACH NEUROLOGICZNYCH, NERWOBÓLI, W KONTUZJACH I URAZACH SPORTOWYCH ORAZ INNYCH

NASZE ZOBOWIĄZANIA

PROFESJONALIZM

Nasze zespoły składają się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy oddają do Państwa dyspozycji swoje umiejętności, aby zaoferować dostosowane, skoordynowane i wysokiej jakości wsparcie.

JAKOŚĆ

Nasze podejście do jakości gwarantuje Ci spersonalizowane wsparcie, profesjonalizm oddanego zespołu oraz regularne monitorowanie Twojego zadowolenia z jakości usług.

PASJA

W centrum naszych praktyk zawodowych stawiamy na szacunek, słuchanie i życzliwość, które utrzymujemy z każdym z naszych pacjentów.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę