Umów wizytę

Arkońska 51/3, 71-455 Szczecin

+48 695 622 281

WARTO NAS WYBRAĆ

Elektroterapia

Elektroterapia, czyli zabiegi z użyciem energii elektrycznej są całkowicie bezpieczną formą leczenia jak i diagnozowania pacjentów. Zabiegi elektroterapii, jonoforezy (z wykorzystaniem leku) poprawiają miejscowo ukrwienie, zmniejszają napięcie mięśniowe oraz przyspieszają regenerację uszkodzonych tkanek. Lecz głównym działaniem jest efekt przeciwbólowy, odczuwalny już podczas zabiegu! Elektroterapia przynosi ulgę pacjentom w dolegliwościach bólowych oraz w stanach zapalnych. Leczenie przy użyciu energii elektrycznej pozwala na zmianę własności błon oraz metabolizmy komórki. Usprawnia również przewodnictwo chemiczno-nerwowe. Efekt, tak samo jak w innych odmianach fizykoterapii, utrzymuje się tylko przy systematycznych zabiegach.
Elektroterapia wykonywana jest przy użyciu stałego oraz zmiennego prądu o różnej częstotliwości. Oddziaływanie prądu elektrycznego na organizm opiera się na bezpośrednim jego wpływie na procesy elektrofizjologiczne, które zachodzą w komórkach. Podczas zabiegu elektroterapii na poszczególne miejsca na ciele pacjenta nakłada się elektrody, przez które przepuszczany jest prąd o odpowiedniej częstotliwości . Jeden zabieg elektroterapii trwa kilkanaście minut i stosuje się go zazwyczaj codziennie przez 5 lub 10 dni. Zabiegi elektroterapii można podzielić na: galwanizację, mikroprądy, prąd Traberta, tonoliza, jonoforoza, prąd TENS, prąd Kotza, prąd Nemeca, prądy interferencyjne, prąd diadynamiczny, stymulacja rosyjska.
Podczas elektroterapii wykorzystujemy elektrody, które umieszczamy na ciele pacjenta. W elektrodach przepływa prąd. W zależności od zabiegu elektroterapii i dolegliwości pacjenta poszczególne parametry i dawki będą się od siebie różnić.
Fizjoterapeuta rozpoczyna zabieg elektroterapii od dokładnego oczyszczenia skóry pacjenta. Ułożenie pacjenta musi być dla niego wygodne oraz ważne, by leczone mięśnie były rozluźnione. Jeżeli pacjent ma niewielkie ubytki naskórka należy je zabezpieczyć za pomocą płatków lub wazeliny. Lekarz powinien również upewnić się, że pacjent nie ma na sobie żadnych metalowych przedmiotów, gdyż mogą prowadzić do poparzenia.
Skutkiem stosowania elektroterapii są:
Czego efektem będzie:
Efekt terapii uzależniony jest od rodzaju oraz parametru użytego prądu.
Wskazania do elektroterapii:
Za przeciwwskazania do stosowania elektroterapii uważa się:

SKUTECZNIE USUWAMY BÓL

KRĘGOSŁUPA, STAWÓW, GŁOWY W CHOROBACH NEUROLOGICZNYCH, NERWOBÓLI, W KONTUZJACH I URAZACH SPORTOWYCH ORAZ INNYCH

NASZE ZOBOWIĄZANIA

PROFESJONALIZM

Nasze zespoły składają się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy oddają do Państwa dyspozycji swoje umiejętności, aby zaoferować dostosowane, skoordynowane i wysokiej jakości wsparcie.

JAKOŚĆ

Nasze podejście do jakości gwarantuje Ci spersonalizowane wsparcie, profesjonalizm oddanego zespołu oraz regularne monitorowanie Twojego zadowolenia z jakości usług.

PASJA

W centrum naszych praktyk zawodowych stawiamy na szacunek, słuchanie i życzliwość, które utrzymujemy z każdym z naszych pacjentów.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę