Umów wizytę

Arkońska 51/3, 71-455 Szczecin

+48 695 622 281

WARTO NAS WYBRAĆ

Suche igłowanie

Igłowanie (ang. Dry Needling) jest to inwazyjny zabieg polegający na wprowadzeniu cienkiej igły w pasmo bardzo napiętego mięśnia lub w tak zwany „punkt spustowy”. Nakłuwanie za pomocą różnych technik wykonuje się również na więzadłach, ścięgnach, bliznach czy powięzi powierzchownej aby zwalczyć wszelakie zaburzenia nerwowo-mięśniowo-szkieletowe. W zależności od potrzeby i schorzenia pacjenta igły mogą być wprowadzane płytko lub głęboko. Wprowadzone w ciało igły mogą zostać statycznie, lub być poruszane przez fizjoterapeutę w celu pobudzenia lub rozluźnienia struktur.
W przeciwieństwie do igły iniekcyjnej igła do suchego igłowania jest cienka, elastyczna, bez otworu i ze szpiczastą końcówką. Z badań o suchym igłowaniu wynika, że daje bardzo korzystny efekt przeciwbólowy, obejmujący zarówno skórę, powieź ja i tkankę mięśniową. Niewątpliwie suche igłowanie stymuluje lokalne przekrwienie co w przypadku obkurczonych naczyń w puntach spustowych ma ogromne znaczenie. Wprowadzanie igły stymulują również włókna nerwowe uwalniające opioidy.
Igłoterapię stosuje się w celu rozluźnienia mięśni, czego efektem jest zniesienie bólu oraz poprawa ruchomości danego stawu. Zabieg jest minimalnie odczuwalny przez pacjenta, ale bardzo skuteczny!
Wskazaniem do tego typu zabiegów są:
Natomiast do przeciwskazań do igłoterapii zaliczamy:
Do częstych, typowych i niegroźnych działań niepożądanych należą:
W rzadkich przypadkach pacjenci mogą czuć się bardzo szczęśliwi, bliscy łez, spoceni lub mogą odczuwać zimno.
Igły wykorzystywane w terapii są bardzo cieniutkie i mają średnicę już od 0,16mm, najgrubsza igła ma ok. 0,30mm
Terapię blizny również można wspomagać za pomocą suchego igłowania. Zarówno młode jak i stare blizny można skutecznie leczyć przy użyciu igieł. Po każdym zabiegu chirurgicznym należy mobilizować bliznę. Powstanie blizny bardzo często może powodować ograniczenia ruchomości w stawie, zaburzenia postawy ciała i czucia poprzez ucisk na struktury nerwowe.

SKUTECZNIE USUWAMY BÓL

KRĘGOSŁUPA, STAWÓW, GŁOWY W CHOROBACH NEUROLOGICZNYCH, NERWOBÓLI, W KONTUZJACH I URAZACH SPORTOWYCH ORAZ INNYCH

NASZE ZOBOWIĄZANIA

PROFESJONALIZM

Nasze zespoły składają się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy oddają do Państwa dyspozycji swoje umiejętności, aby zaoferować dostosowane, skoordynowane i wysokiej jakości wsparcie.

JAKOŚĆ

Nasze podejście do jakości gwarantuje Ci spersonalizowane wsparcie, profesjonalizm oddanego zespołu oraz regularne monitorowanie Twojego zadowolenia z jakości usług.

PASJA

W centrum naszych praktyk zawodowych stawiamy na szacunek, słuchanie i życzliwość, które utrzymujemy z każdym z naszych pacjentów.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę