Umów wizytę

Arkońska 51/3, 71-455 Szczecin

+48 695 622 281

WARTO NAS WYBRAĆ

Przezskórna Elektroliza EPTE

Elektroliza EPTE to nowy zabieg na polskim rynku fizjoterapii. Terapia przy użyciu elektrolizy EPTE pochodzi z Hiszpanii i jest z powodzeniem stosowana zarówno u sportowców jak i u pacjentów z typowymi przeciążeniami. Metodę tą stosuje się do leczenia tendinopatii (schorzeń ścięgien mięśni) u sportowców, ale również u osób z przeciążeniami dnia codziennego. Metoda przezskórnej elektrolizy EPTE jest przełomowa w leczeniu tendinopatii. Leczenie przy użyciu aparatu EPTE polega na wytworzeniu mikroprądu galwanicznego, który przy użyciu igły aplikowany jest w chore miejsce. Dzięki temu dochodzi do procesu elektrolizy, w wyniku czego zmienia się środowisko zwyrodniałej tkanki na zasadowe. Dodatkowo wytwarzają się dodatkowe czynniki wzrostu. Na skutek elektrolizy EPTE powstaje kontrolowany stan zapalny, który niezbędny jest do regeneracji tkanki poprzez tworzenie nowego kolagenu.
Elektroliza EPTE ten polega na precyzyjnym wprowadzeniu igły przy użyciu elektrody przez którą wprowadzany jest prąd galwaniczny bezpośrednio w uszkodzone ścięgna oraz więzadła. Jest to w 100% bezpieczna metoda, ponieważ igła prowadzona jest pod głowicą USG, dzięki czemu cały czas mamy nad nią kontrolę i precyzyjnie kierujemy igłę do ścięgna. Elektroliza powoduje przebudowę w macierzu kolagenu, dzięki czemu zwyrodniała ścięgna ulegają przebudowie. Zabieg jest alternatywą dla operacji, udaję się w 70% odwlec pacjentów od operacji! Już po pierwszym zabiegu pacjent poczuje ulgę, lecz wiadomo że jest to proces i poprawa jest procesem długotrwałym.
Procedura trwa koło 30 minut i jest delikatnie odczuwalna, na początku zbiegu może pojawić się pieczenie. Dodatkowo pacjent otrzymuje zalecenia oraz ćwiczenia do wykonania w domu. Po 2 dniach od zabiegu elektrolizy EPTE bolesność ścięgien maleje i pacjent czuje się znacznie lepiej. Elektroliza EPTE jest dobrym rozwiązaniem u pacjentów u których bezskuteczne było leczenie innymi metodami.
Wskazania do Elektrolizy EPTE:

SKUTECZNIE USUWAMY BÓL

KRĘGOSŁUPA, STAWÓW, GŁOWY W CHOROBACH NEUROLOGICZNYCH, NERWOBÓLI, W KONTUZJACH I URAZACH SPORTOWYCH ORAZ INNYCH

NASZE ZOBOWIĄZANIA

PROFESJONALIZM

Nasze zespoły składają się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy oddają do Państwa dyspozycji swoje umiejętności, aby zaoferować dostosowane, skoordynowane i wysokiej jakości wsparcie.

JAKOŚĆ

Nasze podejście do jakości gwarantuje Ci spersonalizowane wsparcie, profesjonalizm oddanego zespołu oraz regularne monitorowanie Twojego zadowolenia z jakości usług.

PASJA

W centrum naszych praktyk zawodowych stawiamy na szacunek, słuchanie i życzliwość, które utrzymujemy z każdym z naszych pacjentów.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę