Umów wizytę

Arkońska 51/03, 71-455 Szczecin

+48 695 622 281

WARTO NAS WYBRAĆ

USG

Podczas pierwszej wizyty w naszym gabinecie, każdy pacjent zostaje dokładnie zdiagnozowany poprzez naszych fizjoterapeutów nie tylko poprzez specjalistyczne testy ale również poprzez ultrasonograf. Daję nam to przewagę w rehabilitacji! Badanie za pomocą USG pozwala na dokładne zbadanie takich struktur jak: mięśnie, ścięgna, kości, stawy, nerwy oraz wykrycie wszelkich nieprawidłowości, które potrafią cześto występować w wyżej wymienionych strukturach.
Ultrasonografia układu mięśniowo-szkieletowego (RUSI) to badanie które stale się rozwija i zyskuje na znaczeniu w codziennej praktyce klinicznej. Badanie RUSI jest obiektywnym, szybkim, dynamicznym, porównywalnym i nieszkodliwym badaniem pozwalającym na obrazowanie tkanek w czasie rzeczywistym, przydatnym zarówno w badaniu jak i w terapii układu mięśniowo-szkieletowego.
W ostatnich dwóch dekadach narzędzie to zyskało jednak na znaczeniu i popularności wśród fizjoterapeutów z całego świata, dzięki możliwości wykorzystaniu USG w trakcie ćwiczeń jako biofeeedback w reedukacji napięcia określonych mięśni.
Zgodnie z definicja RUSI opiera się przede wszystkim na zastosowaniu sonofeeedbacku do motorycznego uczenia ruchu, dzięki któremu możemy najpierw zidentyfikować, a następnie wyizolować prace właściwych w danej dysfunkcji mięśni, co z kolei wpłynie na optymalizację efektów terapeutycznych.
Wykorzystanie RUSI w praktyce fizjoterapeuty pozwala również na wychwyceniu ewentualnych nieprawidłowości , które mogą być przeciwwskazane do terapii , a których nie da się wykryć w oparciu tylko o wywiad i testy funkcjonalne.
Badanie za pomocą ultrasonografu przedewszystkim ułatwia postawienie trafnej diagnozy oraz zaplanowania rehabilitacji. Obraz jaki uzyskujemy pokazuje nam również przeciwskazania do terapii, które byłyby niemożliwe do wykrycia podczas tradycyjnego badania oraz palpacji. Kolejną zaletą jest to, że dzięki USG możemy kontrolować postępy rehabilitacji. Badanie to może być wykorzystywane tak często, jak jest to konieczne. Nieinwazyjność i brak szkodliwego promieniowania, pozwala na częste kontrole.
Zalety badania USG:

SKUTECZNIE USUWAMY BÓL

KRĘGOSŁUPA, STAWÓW, GŁOWY W CHOROBACH NEUROLOGICZNYCH, NERWOBÓLI, W KONTUZJACH I URAZACH SPORTOWYCH ORAZ INNYCH

NASZE ZOBOWIĄZANIA

PROFESJONALIZM

Nasze zespoły składają się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy oddają do Państwa dyspozycji swoje umiejętności, aby zaoferować dostosowane, skoordynowane i wysokiej jakości wsparcie.

JAKOŚĆ

Nasze podejście do jakości gwarantuje Ci spersonalizowane wsparcie, profesjonalizm oddanego zespołu oraz regularne monitorowanie Twojego zadowolenia z jakości usług.

PASJA

W centrum naszych praktyk zawodowych stawiamy na szacunek, słuchanie i życzliwość, które utrzymujemy z każdym z naszych pacjentów.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę