Umów wizytę

Arkońska 51/3, 71-455 Szczecin

+48 695 622 281

WARTO NAS WYBRAĆ

Pinoterapia

Twórcą metody jest lekarz traumatolog Radosław Składowski, w jego koncepcji ludzki organizm to system tkanek, który kontroluje przebieg właściwych sobie procesów oraz zapewnia za pomocą specyficznych dla niego bodźców, komunikacje w całym organizmie, a w szczególności najbardziej intersującym nas aparacie ruchu. Poszczególne układy naszego organizmu wpływają na siebie wzajemnie, tworząc siec powiazań warunkująca zdolność narządu ruchu do znoszenia szereg obciążeń bądź szybszej regeneracji struktur nadwyrężonych.
Pinoterapia to innowacyjna metoda, która łączy ze sobą medycynę wschodnią i zachodnią, a takżę naukę o całym układzie ruchu. Technika ta polega na ucisku oraz stymulacji konkretnych punktów, czasem całych łańcuchów mięśniowych za pomocą miedzianych gwoździ – pinów lub specjalistycznych noży – katów. Pomimo groźnie brzmiącego i wyglądającego sprzętu, cały zabieg jest nieinwazyjny, ciągłość skóry nie zostaje naruszona.
Stymulacja skóry pobudza wybrane ośrodki w mózgu. Dzięki temu układ mięśniowy odbiera sygnały z konkretnej części ośrodka sterującego, co prowadzi do odruchowego rozluźnienia napięć oraz zmniejsza odczucia bólowe. Metoda ta uruchamia fizjologiczne procesy samonaprawcze organizmu. Podczas zabiegu pacjent odczuwać może bardzo „ciekawe” wrażenia – właśnie dzięki stymulacji wolnych zakończeń nerwowych.
Technikami z wyboru stosowanymi w Pinoterapii są metody silnego ucisku czasem połączonego z oscylacją. obserwowanym efektem jest:
Efekt ten tłumaczą dwa zjawiska:
Zjawisko wykorzystywane z pinoterapii to zjawisko piezoelektryczne, polegające na tym, ze pod wpływem przyłożonej siły lub naprężeń mechanicznych w materiach piezoelektrycznych powstaje różnica potencjałów czyli polaryzacja ładunków elektrycznych.
Zabiegi pinoterapii wskazane są zatem do różnych problemów ortopedycznych, takich jak: wszystkie bóle mięśniowo-stawowe, bóle głowy i kręgosłupa, bóle przeciążeniowe wynikające z charakteru wykonywanej pracy, kontuzje i urazy.
Z dobrodziejstw terapii skorzystać może pacjent z problemami na tle układu nerwowego poprzez: odreagowanie psychologiczne i nerwowe, zmniejszenie napięć stresowych, regulacje napięć nerwowych oraz wzbudzenie utraconego przewodnictwa nerwowego, metoda również działa odtruwająco i odkwaszająco. Serdecznie zapraszam do skorzystania z zabiegu z wykorzystaniem pinów oraz innych terapii pomagających zwalczać dolegliwości bólowe!
Wskazania:

SKUTECZNIE USUWAMY BÓL

KRĘGOSŁUPA, STAWÓW, GŁOWY W CHOROBACH NEUROLOGICZNYCH, NERWOBÓLI, W KONTUZJACH I URAZACH SPORTOWYCH ORAZ INNYCH

NASZE ZOBOWIĄZANIA

PROFESJONALIZM

Nasze zespoły składają się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy oddają do Państwa dyspozycji swoje umiejętności, aby zaoferować dostosowane, skoordynowane i wysokiej jakości wsparcie.

JAKOŚĆ

Nasze podejście do jakości gwarantuje Ci spersonalizowane wsparcie, profesjonalizm oddanego zespołu oraz regularne monitorowanie Twojego zadowolenia z jakości usług.

PASJA

W centrum naszych praktyk zawodowych stawiamy na szacunek, słuchanie i życzliwość, które utrzymujemy z każdym z naszych pacjentów.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę