Umów wizytę

Arkońska 51/3, 71-455 Szczecin

+48 695 622 281

WARTO NAS WYBRAĆ

Ultradźwięki

Ultradźwiękami nazywa się drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. Wykazano, że na przeciętną komórkę ludzką, o średnicy ok. 0,02 mm, fala ultradźwiękowa o natężeniu 2 W/cm2 i częstotliwości 800 kHz wywiera ciśnienie 101,3 kPa. Wahania ciśnień występujące w tkankach poddanych działaniu ultradźwięków stanowią ważny czynnik ich działania leczniczego. Powodują one bowiem tzw. mikromasaż tkanek.
Działanie ultradźwięków nie ogranicza się do wypływu miejscowego, bowiem obejmuje ono cały organizm. Dla przykładu można podać, że przez nadźwiękawianie okolic korzeni, splotów, czy też zwojów nerwowych można drogą odruchową uzyskać zmiany w odległych narządach i układach ustroju. Uzyskuje się również efekty wskazujące na stymulację autonomicznego układu nerwowego. Dlatego też istotne jest, aby w planowaniu terapii ultradźwiękami pamiętać nie tylko o ich działaniu na okolicę schorzenia, ale również uwzględniać możliwości wpływu odruchowego, które stwarza nadźwiękawianie stref odruchowych Head'a oraz okolicy zwojów i korzeni nerwowych
Oddziaływanie lecznicze ultradźwięków:
Ultradźwięki są bardzo popularną oraz nieinwazyjną metodą niwelacji bólu oraz stanu zapalnego w organiźmie człowieka. Fale ultradźwiękowe to drgania mechaniczne o częstotliwości wyższej niż 20 tys. Hz. W leczeniu fizykoterapeutycznym stosuje się te z zakresu od 0,1 do 3 MHz. Dóbór ich mocy uzależniony jest od schorzenia. Zabieg polega na wprowadzaniu za pomocą specjalistycznej głowicy ultradźwięków do ciała pacjenta. Cała procedura trwa to kliku minut i jest nieodczuwalna. Zabieg ma charakter mikromasażu, podczas którego fale dźwiękowe „zmiękczają” tkanki, zwiększają przepuszczalność komórek oraz rozszerzając naczynia krwionośne. Podczas zabiegu ulytradźwiękami stosuje się różnego rodzaju substancje sprzęgające, które ułatwiają rozprzestrzenianie się fali ultradźwiękowej.
Leczenie ultradźwiękami przy pomocy aparatu do ultradźwięków jest skuteczną terapią następujących schorzeń:
Dodatkowo w naszej klinice przeprowadzamy zabieg fonoforezy. W tym przypadku zamiast substancji sprzęgającej jak żel do USG, używany jest lek, który za pomocą ultradźwięków wprowadzany jest do organizmu. Jest to o wiele bardziej skuteczne, niż przyjmowanie leku w normalnej postaci. Ponieważ substancje czynne leku doprowadzane są bezpośrednio w miejsce schorzenia z pominięciem układu pokarmowego.
Przeciwwskazania do stosowania ultradźwięków obejmują:

SKUTECZNIE USUWAMY BÓL

KRĘGOSŁUPA, STAWÓW, GŁOWY W CHOROBACH NEUROLOGICZNYCH, NERWOBÓLI, W KONTUZJACH I URAZACH SPORTOWYCH ORAZ INNYCH

NASZE ZOBOWIĄZANIA

PROFESJONALIZM

Nasze zespoły składają się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy oddają do Państwa dyspozycji swoje umiejętności, aby zaoferować dostosowane, skoordynowane i wysokiej jakości wsparcie.

JAKOŚĆ

Nasze podejście do jakości gwarantuje Ci spersonalizowane wsparcie, profesjonalizm oddanego zespołu oraz regularne monitorowanie Twojego zadowolenia z jakości usług.

PASJA

W centrum naszych praktyk zawodowych stawiamy na szacunek, słuchanie i życzliwość, które utrzymujemy z każdym z naszych pacjentów.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę