Umów wizytę

Arkońska 51/3 71-455 Szczecin

+48 695 622 281

WARTO NAS WYBRAĆ

Aurikuloterapia

Aurikuloterapia czyli akupunktura ucha. W Chinach była już znana przed narodzinami Chrystusa. Jednak nowoczesna akupunktura ucha została odkryta przez francuskiego lekarza Paula Nogiera w XX w. Francuz odkrył, że w małżowinie usznej znajduje się obrys ludzkiego zarodka i że przez odpowiednie punkty na uchu można stymulować organizm.
Zabieg akupunktury ucha wykonywany jest przy użyciu cienkiej igły przystosowanej do małżowiny usznej. Są to krótsze i cieńsze igły niż stosowane do tradycyjnej akupunktury. Często posiadają delikatny plasterek do mocowania na czas zabiegu.
Sposób działania akupunktury ucha korzysta z filozofii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Na jej podstawie dobrostan człowieka zależy od energii życiowej Qi (chi). Owa energia przepływa poprzez meridiany, czyli szlaki energetyczne. Działanie akupunktury ucha polega na przywróceniu prawidłowego przepływy energi Qi w meridianach.
W uchu znajdują się zakończenia nerwów, które mają swoje korzenie w pniu mózgowym. Dlatego stąd impulsy z ucha wysyłane są do mózgu. Aurikuloterpia stymuluje wybrane punkty na uchu, co zostaje przekazane natychmiast do mózgu i stamtąd dalej do docelowych narządów. Dowodem mówiącym o istnieniu połączenia między uchem, a resztą ciała są badania naukowców z Brazylii. Podczas badań nakłuwali ucho igłą obszar odpowiadający za miejsca ramienia i przedramienia, wykonali oni skórne elektromiogramy i oceniali siłę mięśni przed i po stymulacji igłą. Pomimo małej grupy kontrolnej, badanie wykazało pozytywne efekty stymulacji.
Ucho to miejsce, gdzie zabiegają się wszystkie kanały energetyczne ludzkiego organizmu. Poprzez nakłuwanie małżowiny usznej można leczyć wiele schorzeń i dolegliwości. Działanie akupunktury przydatne jest w leczeniu bólów kręgosłupa oraz kończyn, depresji, nerwic, chorobie Parkinsona, schorzeniach trzustki, wątroby, nerek, nudnościach, padaczki, udarów, migren a także w leczeniu uzależnień od papierosów czy alkohol. Akupunkturę ucha można stosować oddzielnie, a także w połączeniu z innymi metodami leczenia.

SKUTECZNIE USUWAMY BÓL

KRĘGOSŁUPA, STAWÓW, GŁOWY W CHOROBACH NEUROLOGICZNYCH, NERWOBÓLI, W KONTUZJACH I URAZACH SPORTOWYCH ORAZ INNYCH

NASZE ZOBOWIĄZANIA

PROFESJONALIZM

Nasze zespoły składają się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy oddają do Państwa dyspozycji swoje umiejętności, aby zaoferować dostosowane, skoordynowane i wysokiej jakości wsparcie.

JAKOŚĆ

Nasze podejście do jakości gwarantuje Ci spersonalizowane wsparcie, profesjonalizm oddanego zespołu oraz regularne monitorowanie Twojego zadowolenia z jakości usług.

PASJA

W centrum naszych praktyk zawodowych stawiamy na szacunek, słuchanie i życzliwość, które utrzymujemy z każdym z naszych pacjentów.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę