Gdy uprawiasz sport

W dzisiejszych czasach bardzo modne jest aktywne spędzanie czasu wolnego. W naszych gabinetach przyjmujemy sportowców, nie tylko tych zawodowo zajmujących się sportem ale również amatorów.

Gdy masz siedzący trub pracy

Pracujesz przed komputerem lub jesteś kierowcą i większy czas swojej pracy spędzasz w pozycji siedzącej? Jeśli tak, to na pewno znasz odczucie bólu oraz ograniczenia ruchomości w kręgosłupie.

Umów wizytę

Arkońska 51/3, 71-455 Szczecin

+48 695 622 281

WARTO NAS WYBRAĆ

Uprawiasz sport?

W naszych gabinetach przyjmujemy również sportowców, nie tylko tych zawodowo zajmujących się sportem ale również amatorów. W aktualnych czasach bardzo modne jest aktywne spędzanie czasu wolnego. Polacy coraz częściej ćwiczą na siłowniach, biegają czy jeżdżą na rowerze. Coraz częściej w parkach widzimy osoby uprawiające nordic walking. Zarówno u sportowców zawodowych i tych amatorskich bardzo ważna jest odnowa biologiczna i fizjoterapia.
Rehabilitacja sportowców ma dwa podstawowe cele. Po pierwsze to przyspieszenie procesów odnowy biologicznej ich organizmów wystawianych na ekstremalne obciążenia treningowe. To także praca z zespołami bólowymi mięśni, stawów czy kręgosłupa. Centrum Rehabilitacji AkalMed oferuje tutaj szereg zabiegów fizjo i fizykoterapeutycznych. Zastosowanie ma tu zarówno masaż sportowy jak i pinoterapia, terapia manualna czy pijawki lekarskie. Z zakresu fizykoterapii korzystamy z fali uderzeniowej, elektroterapii czy ultradźwięków. Zabiegi fizykalne mają zadanie zmniejszenie stanu zapalnego co przyspieszy proces powrotu do sportu. Najważniejsze jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. Uwzględniamy z osobna specyfikę uprawianej przez sportowca dyscypliny. Rozpoczęcie terapii u każdego sportowca poprzedzano jest kompleksowym badaniem i oceną systemu mięśniowego-powięziowego, układu kostnego. Zapewnia to zespół doświadczonych rehabilitantów zatrudnionych w Centrum AKALMED.
Nasze specjalistyczne zabiegi z dziedziny fizjoterapii sportowej dostępne są dla wszystkich osób które doznały kontuzji lub urazu w trakcie ćwiczeń sportowych. Zajmujemy się także starszymi urazami i dolegliwości uniemożliwiają czy też utrudniają uprawianie ulubionej dyscypliny. Każdy pacjent zgłaszający się z podobnymi problemami ma do dyspozycji wszystkie zabiegi i terapie stosowane w rehabilitacji i odnowie biologicznej profesjonalnych sportowców.
Innowacyjnym zabiegiem dla sportowców jest Elektroliza EPTE. To nowy zabieg na polskim rynku fizjoterapii i jest już dostępny w naszym gabinecie. Elektroliza jest z powodzeniem stosowana zarówno u sportowców jak i u pacjentów z typowymi przeciążeniami. Metoda przezskórnej elektrolizy EPTE jest przełomowa w leczeniu tendinopatii – schorzeń ścięgien mięśni.
Innowacyjnym zabiegiem dla sportowców jest Elektroliza EPTE. To nowy zabieg na polskim rynku fizjoterapii i jest już dostępny w naszym gabinecie. Elektroliza jest z powodzeniem stosowana zarówno u sportowców jak i u pacjentów z typowymi przeciążeniami. Metoda przezskórnej elektrolizy EPTE jest przełomowa w leczeniu tendinopatii – schorzeń ścięgien mięśni.

SKUTECZNIE USUWAMY BÓL

KRĘGOSŁUPA, STAWÓW, GŁOWY W CHOROBACH NEUROLOGICZNYCH, NERWOBÓLI, W KONTUZJACH I URAZACH SPORTOWYCH ORAZ INNYCH

NASZE ZOBOWIĄZANIA

PROFESJONALIZM

Nasze zespoły składają się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy oddają do Państwa dyspozycji swoje umiejętności, aby zaoferować dostosowane, skoordynowane i wysokiej jakości wsparcie.

JAKOŚĆ

Nasze podejście do jakości gwarantuje Ci spersonalizowane wsparcie, profesjonalizm oddanego zespołu oraz regularne monitorowanie Twojego zadowolenia z jakości usług.

PASJA

W centrum naszych praktyk zawodowych stawiamy na szacunek, słuchanie i życzliwość, które utrzymujemy z każdym z naszych pacjentów.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę