Antycellulitowy masaż bańką chińską

Cellulit to powszechny problem, który dotyka wiele kobiet, niezależnie od wieku czy wagi ciała. Choć często traktowany jest jako problem estetyczny, to w rzeczywistości może prowadzić do poważnych skutków zdrowotnych. Dlatego tak ważne jest, aby kobiety były świadome tego, jak temu zapobiegać i jakie sposoby likwidowania cellulitu są najskuteczniejsze.

Jednym z najstarszych sposobów walki z cellulitem jest antycellulitowy masaż bańką chińską. Jest to metoda, która cieszy się dużą popularnością na całym świecie, a jej skuteczność została potwierdzona przez wiele badań naukowych.

Mimo iż masaż bańką chińską jest prosty w wykonaniu, nie jest wskazany do stosowania przy
następujących schorzeniach:
 nowotworach,
 gruźlicy,
 żylaki w miejscu zabiegowym,
 wysiękowe zapalnie stawów,
 gorączka,
 stany chorobowe i zapalne skóry – wypryski, ropnie,
 naruszeniach ciągłości skóry – rany, blizny we wczesnym stadium zrostu,
 wczesnych stanach po złamaniach kości,
 zaburzeniach krzepliwości krwi,
 skłonności do wylewów podskórn ych,
 menstruacji,
 ciąży.

Efekty tego masażu to kwestia indywidualna, jednak jest to jeden z najszybszych sposobów walkiz cellulitem.
Masaż bańką chińską poprawia krążenie krwi i limfy, a co za tym idzie ułatwia wydalanie zbędnych produktów przemiany materii, toksyn i zmniejsza obrzęki. Rozszerzają się naczynia krwionośne, dzięki czemu ułatwione jest wchłanianie składników aktywnych zawartych w preparatach antycellulitowych przeznaczonych do masażu. Ponadto mechanizm działania bańki chińskiej połączony z ułatwionym przenikaniem substancji czynnych znacznie przyspiesza przemianę materii oraz proces lipolizy w związku z czym dochodzi do redukcji cellulitu, wygładzenia skóry, wymodelowania sylwetki oraz do poprawy jej kolorytu. Dzięki stymulacji głębokich warstw skóry dochodzi do mobilizacji sił odpornościowych organizmu, a także pobudzone zostają fibroblasty do zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu, znacznie wpływając na jędrność i sprężystość skóry. Tak jak każdy masaż, ma działanie uspokajające i relaksujące, przy czym należy zaznaczyć, że osoby o niskim progu bólu mogą odczuwać silny dyskomfort. Jest dobry dla osób zestresowanych, przemęczonych, prowadzących siedzący tryb życia, a także po wyczerpującym wysiłku fizycznym.

W celu zbadania świadomości kobiet na temat cellulitu i antycellulitowego masażu bańką chińską przeprowadzono badania przy pomocy kwestionariusza ankiety. Wyniki pokazały, że większość kobiet słyszała o cellulicie, ale tylko niewielka część znała skuteczne sposoby na jego zwalczanie. Ponadto, tylko nieliczne respondentki słyszały o antycellulitowym masażu bańką chińską, a jeszcze mniej z nich zdecydowało się na jego wypróbowanie.

Dlatego warto zachęcać kobiety do korzystania z antycellulitowego masażu bańką chińską. Jest to metoda naturalna, bezpieczna i skuteczna, która pomaga poprawić kondycję skóry i usunąć cellulit. Masaż ten polega na użyciu specjalnych bańek, które poprzez stworzenie podciśnienia na skórze, pobudzają krążenie krwi i limfy, dzięki czemu likwidują toksyny i odpady metaboliczne z organizmu. Efekty takiego masażu są widoczne już po kilku zabiegach – skóra staje się gładka, jędrna i wolna od cellulitu.

Podsumowując, cellulit to problem, który warto leczyć, a antycellulitowy masaż bańką chińską jest jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z tym problemem. Dlatego warto promować tę metodę wśród kobiet i zachęcać do jej wypróbowania w Centrum Zdrowia Akal-Med.